Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ КОРИСНОЇ МОДЕЛІ

ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ КОРИСНОЇ МОДЕЛІ

Для реєстрації корисної моделі на території України необхідно підготувати та подати до Національного органу інтелектуальної власності (далі — НОІВ) заявку. Заявка являє собою сукупність документів, необхідних для державної реєстрації корисної моделі.

Оформлення заявки здійснюється відповідно з Законом України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» та Правилами складання і подання заявки на винахід та заявки на корисну модель.

Заявка на реєстрацію корисної моделі

Особа, яка бажає зареєструвати корисну модель і має на це право, подає до НОІВ заявку. Заявка може подаватися у паперовій або електронній формі. Спосіб подання заявки обирає заявник. За заявками, поданими в електронній формі, здійснюється електронне діловодство.  За дорученням заявника заявку може бути подано через представника у справах інтелектуальної власності або іншу довірену особу.

Заявка на корисну модель повинна стосуватися однієї корисної моделі (вимога єдиності корисної моделі). Заявка складається українською мовою і повинна містити:

  • заяву про державну реєстрацію корисної моделі;
  • опис корисної моделі;
  • формулу корисної моделі;
  • креслення (якщо на них є посилання в описі);
  • реферат.

У заяві про державну реєстрацію корисної моделі необхідно вказати заявника (заявників) і його (їх) адресу, а також винахідника (винахідників). Винахідник має право вимагати, щоб його не згадували як винахідника корисної моделі в будь-якій публікації НОІВ, зокрема у відомостях про заявку чи про державну реєстрацію корисної моделі.

Опис корисної моделі повинен викладатися у визначеному порядку і розкривати суть корисної моделі настільки ясно і повно, щоб його зміг здійснити фахівець у зазначеній галузі.

Формула корисної моделі повинна виражати її суть, базуватися на описі і викладатися у визначеному порядку ясно і стисло.

Реферат та назва корисної моделі складаються лише для інформаційних цілей. Вони не можуть братися до уваги з іншою метою, зокрема для тлумачення формули корисної моделі і визначення обсягу правової охорони.

Для оформлення документів заявки, необхідно надати:

  • паспортні дані (1-3 сторінки) та реєстрація (для фізичних осіб);
  • номер ЄДРПОУ для юридичних осіб.

За подання заявки сплачується збір. Зазначений збір сплачується до спливу двох місяців від дати подання заявки. Цей строк продовжується, але не більше ніж на шість місяців, якщо до його спливу або протягом двох місяців після його спливу буде подано відповідне клопотання та сплачено збір за його подання.

Для здійснення реєстрації корисної моделі або отримання консультації, зв’яжіться зі мною зручним для вас способом (за формою, Viber, Telegram, WhatsApp). Консультація з питань реєстрації корисної моделі – безкоштовна.

З іншими питаннями реєстрації корисної моделі ви можете ознайомитися в наступних статтях за посиланням:

ЯКІЙ КОРИСНІЙ МОДЕЛІ НАДАЄТЬСЯ ПРАВОВА ОХОРОНА?

ЩО ТАКЕ КОРИСНА МОДЕЛЬ?

РЕЄСТРАЦІЯ КОРИСНОЇ МОДЕЛІ

© Царик Олеся, 14.06.2022 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом! Будь- яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Підписуйтеся на сторінки в соціальних мережах:

Instagram

Facebook