Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПРОМИСЛОВОГО ЗРАЗКА

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПРОМИСЛОВОГО ЗРАЗКА

Для реєстрації промислового зразка на території України необхідно підготувати та подати до Національного органу інтелектуальної власності (далі — НОІВ) заявку. Заявка являє собою сукупність документів, необхідних для державної реєстрації промислового зразка. Питання оформлення заявки регулюється Законом України «Про охорону прав на промислові зразки» та Правилами складання та подання заявки на промисловий зразок.

Заявка

До НОІВ подається заявка, яка складається українською мовою і повинна містити:

 • заяву про державну реєстрацію промислового зразка;
 • комплект зображень виробу (власне виробу чи у вигляді його макета, або малюнка), що дають повне уявлення про його зовнішній вигляд;
 • опис промислового зразка;
 • креслення, схему, карту (якщо необхідно);
 • документ про сплату збору.

Нагадаю, що подача заявки на реєстрацію промислового зразка може здійснюватися самостійно заявником або його представником на підставі доручення.

Якщо оформлення та подачу документів для реєстрації промислового зразка здійснює довірена особа, для оформлення документів заявки, необхідно надати наступні дані/ документи.

Документи

 • паспортні дані (1-3 сторінки) та реєстрація (для фізичних осіб);
 • номер ЄДРПОУ для юридичних осіб;
 • дані про автора промислового зразка (ПІБ, адреса);
 • комплект зображень виробу (власне виробу чи у вигляді його макета, або малюнка), що дають повне уявлення про зовнішній вигляд виробу (загальний вигляд виробу, вигляди спереду, зліва, справа, ззаду, зверху, знизу та зображення фрагментів виробу). Зображення виробу представляються фотографіями та/або іншими репродукціями, виконаними будь-якими засобами, зокрема засобами комп’ютерної графіки. Їх розмір має бути в межах від 30х30 мм до 160х160 мм;
 • опис промислового зразка, який повинен містити: назву промислового зразка, ПІБ автора промислового зразка; призначення та галузь застосування промислового зразка, перелік зображень, креслень та схем, схем та карт, суть та суттєві ознаки промислового зразка;
 • креслення, схеми та карти включаються до складу заявки лише в разі потреби пояснення суті промислового зразка, визначення габаритів та співвідношень розмірів загального вигляду виробу чи його елементів, пояснення ергономічних особливостей зовнішнього вигляду виробу.

За подання заявки сплачується збір, розмір якого встановлюється з урахуванням кількості заявлених промислових зразків.

На основі вищезазначених документів згідно чинного законодавства оформляється заявка на реєстрацію промислового зразка та формується пакет необхідних додатків.

Для здійснення реєстрації промислового зразка або отримання консультації, зв’яжіться зі мною зручним для вас способом (за формою, Viber, Telegram, WhatsApp). Консультація з питань реєстрації промислового зразка – безкоштовна.

З іншими питаннями реєстрації промислового зразка, торговельної марки, авторського права ви можете ознайомитися в наступних статтях за посиланням:

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК?

ЩО ТАКЕ ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК?

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Що реєструвати: пісню чи альбом?

ОБ’ЄКТИ АВТОРСЬКИХ ПРАВ, ЯКІ МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИ

5 ПРИЧИН ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ БЛОГЕРУ

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ?

Комп’ютерна програма як об’єкт авторського права. Реєстрація комп’ютерної програми

© Царик Олеся, 15.12.2021 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом, будь- яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Підписуйтеся на сторінки в соціальних мережах:

Instagram

Facebook