Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ

РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ

Реєстрація договорів про передачу авторських прав, що стосується права автора на твір, не є обов’язковою процедурою та застосовується за бажанням сторони, яка отримує згідно договору майнові права на твір.

Водночас, реєстрація договорів про передачу авторських прав надає заявнику низку переваг. Зокрема, Національний орган інтелектуальної власності (далі – НОІВ), здійснюючи реєстрацію договорів, веде Державний реєстр договорів, які стосуються права автора на твір. Такий реєстр містить сукупність відомостей про реєстрацію договорів, які стосуються права автора на твір, що постійно зберігаються на електронному й паперовому носіях.

До реєстру заносяться такі дані: відомості про сферу творчої діяльності, до якої належить твір; вид та повна назва твору; ПІБ автора твору; назва, номер, дата підписання договору, який стосується права автора на твір; ПІБ фізичної особи або найменування юридичної особи  (сторін договору) та їх коди згідно з ЄДРПОУ, поштова адреса; обсяг переданих прав; термін дії договору, який стосується права автора на твір; вказівка про територію дії договору, який стосується права автора на твір та інші дані (згідно Постанови КМУ «Про державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір»).

Відображення ж таких відомостей у реєстрі, а також депонування договору та примірника твору, права на який передаються, є беззаперечним доказом чинності таких прав (згідно істотних умов, що викладені в такому договорі).

Заявка на реєстрацію договору

Заявка на реєстрацію договору, який стосується права автора на твір, повинна містити:

  • заяву, яка заповнюється українською мовою;
  • примірник твору у матеріальній формі (про матеріальну форму твору ми розглядали в попередній статті ОБ’ЄКТИ АВТОРСЬКИХ ПРАВ, ЯКІ МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИ);
  • примірник авторського договору, що засвідчує передачу (відчуження) майнового права або передачу права на використання твору (при цьому такий договір повинен відповідати вимогам Закону України «Про авторське право і суміжні права»). Якщо передачу (відчуження) майнових прав або права на використання твору здійснює особа, яка має виключне майнове право на твір але не є автором, до заявки додається документ, що підтверджує її виключне майнове право на цей твір;
  • документ про сплату збору за підготовку до реєстрації договору, який стосується права автора на твір, або копію документа, що підтверджує право на звільнення від сплати збору;
  • якщо заявка від імені суб’єкта авторського права подається довіреною особою, подається довіреність, оформлена в установленому порядку.

За достовірність інформації, наведеної в заявці про реєстрацію договору, який стосується права автора на твір, відповідальність несе автор або особа, яка має авторське право.

Рішення про реєстрацію договорів про передачу авторських прав

Розгляд заявки і прийняття рішення про реєстрацію договору, який стосується права автора на твір, здійснюється протягом місяця від дати надходження до НОІВ правильно оформлених документів заявки.

Якщо заявка відповідає вимогам законодавства, заявнику надсилається рішення про реєстрацію договору про передачу авторських прав.

На підставі рішення про реєстрацію договору, який стосується права автора на твір, відомості про його реєстрацію заносяться до Державного реєстру договорів, які стосуються права автора на твір.

Після здійснення реєстрації НОІВ публікує в офіційному бюлетені визначені в установленому порядку відомості про реєстрацію договору, який стосується права автора на твір.

Видача рішення про реєстрацію договору, який стосується права автора на твір, здійснюється НОІВ у місячний термін від дати державної реєстрації договору, який стосується права автора на твір.

Для реєстрації авторського права на твір або договорів про передачу авторських прав зв’яжіться зі мною зручним для вас способом (за формою, Viber, Telegram, WhatsApp). Консультація з питань реєстрації авторського права – безкоштовна.

Про інші питання реєстрації авторського права:

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Що реєструвати: пісню чи альбом?

Реєстрація авторського права в США

Реєстрація авторського права на твір

Комп’ютерна програма як об’єкт авторського права. Реєстрація комп’ютерної програми

© Царик Олеся, 09.12.2021 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом, будь- яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Підписуйтеся на сторінки в соціальних мережах:

Instagram

Facebook