Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

РЕЄСТРАЦІЯ КОРИСНОЇ МОДЕЛІ

РЕЄСТРАЦІЯ КОРИСНОЇ МОДЕЛІ

У попередніх публікаціях ми розглянули питання, що таке корисна модель та якій корисній моделі може бути надана правова охорона. Сьогодні ж читайте про реєстрацію корисної моделі. Реєстрація корисної моделі може бути здійснена:

  • винахідником — людина, інтелектуальною, творчою діяльністю якої створено корисну модель;
  • роботодавецем — особа, яка найняла працівника за трудовим договором (контрактом).

Винахіднику належить право авторства, яке є невід’ємним особистим правом і охороняється безстроково. Винахідник має право на присвоєння свого імені створеній корисній моделі. Винахідники, які спільно створили корисну модель, мають однакові права на реєстрацію корисної моделі.

Заявка на реєстрацію корисної моделі

Особа, яка бажає зареєструвати корисну модель і має на це право, подає до НОІВ заявку. Заявка може подаватися у паперовій або електронній формі. Спосіб подання заявки обирає заявник. За заявками, поданими в електронній формі, здійснюється електронне діловодство.  За дорученням заявника заявку може бути подано через представника у справах інтелектуальної власності або іншу довірену особу.

Заявка на корисну модель повинна стосуватися однієї корисної моделі (вимога єдиності корисної моделі). Заявка складається українською мовою і повинна містити:

  • заяву про державну реєстрацію корисної моделі;
  • опис корисної моделі;
  • формулу корисної моделі;
  • креслення (якщо на них є посилання в описі);
  • реферат.

У заяві про державну реєстрацію корисної моделі необхідно вказати заявника (заявників) і його (їх) адресу, а також винахідника (винахідників). Винахідник має право вимагати, щоб його не згадували як винахідника корисної моделі в будь-якій публікації НОІВ, зокрема у відомостях про заявку чи про державну реєстрацію корисної моделі.

Опис корисної моделі повинен викладатися у визначеному порядку і розкривати суть корисної моделі настільки ясно і повно, щоб його зміг здійснити фахівець у зазначеній галузі.

Формула корисної моделі повинна виражати її суть, базуватися на описі і викладатися у визначеному порядку ясно і стисло.

Реферат та назва корисної моделі складаються лише для інформаційних цілей. Вони не можуть братися до уваги з іншою метою, зокрема для тлумачення формули корисної моделі і визначення обсягу правової охорони.

За подання заявки сплачується збір. Зазначений збір сплачується до спливу двох місяців від дати подання заявки. Цей строк продовжується, але не більше ніж на шість місяців, якщо до його спливу або протягом двох місяців після його спливу буде подано відповідне клопотання та сплачено збір за його подання.

Експертиза заявки на реєстрацію корисної моделі

Експертиза заявки складається з попередньої експертизи, формальної експертизи і проводиться НОІВ. Кінцеві результати експертизи заявки, що не вважається відкликаною або не відкликана, відображаються в обґрунтованому висновку експертизи за заявкою. На підставі такого висновку НОІВ приймає рішення про державну реєстрацію корисної моделі або рішення про відмову в такій реєстрації. Рішення НОІВ разом з висновком експертизи надсилається заявнику.

Реєстрація корисної моделі

На підставі рішення про державну реєстрацію корисної моделі, НОІВ здійснює її державну реєстрацію шляхом внесення до Реєстру відповідних відомостей.

Державна реєстрація корисної моделі здійснюється за наявності документа про сплату державного мита за реєстрацію корисної моделі і сплаченого збору за публікації про державну реєстрацію корисної моделі. Зазначені мито та збір сплачуються після надходження до заявника рішення про державну реєстрацію корисної моделі.

Одночасно з державною реєстрацією корисної моделі НОІВ здійснює публікацію в Бюлетені відомостей про державну реєстрацію корисної моделі.

Видача патенту здійснюється НОІВ у місячний строк після державної реєстрації корисної моделі. Патент видається особі, яка має право на його одержання. Якщо право на одержання одного і того ж патенту мають кілька осіб, їм видається один патент.

Для здійснення реєстрації корисної моделі або отримання консультації, зв’яжіться зі мною зручним для вас способом (за формою, Viber, Telegram, WhatsApp). Консультація з питань реєстрації корисної моделі – безкоштовна.

З іншими питаннями реєстрації корисної моделі, промислового зразка, торговельної марки, авторського права ви можете ознайомитися в наступних статтях за посиланням:

ЯКІЙ КОРИСНІЙ МОДЕЛІ НАДАЄТЬСЯ ПРАВОВА ОХОРОНА?

ЩО ТАКЕ КОРИСНА МОДЕЛЬ?

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК?

ЩО ТАКЕ ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК?

ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПРОМИСЛОВОГО ЗРАЗКА

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Що реєструвати: пісню чи альбом?

ОБ’ЄКТИ АВТОРСЬКИХ ПРАВ, ЯКІ МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИ

5 ПРИЧИН ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ БЛОГЕРУ

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ?

Комп’ютерна програма як об’єкт авторського права. Реєстрація комп’ютерної програми

© Царик Олеся, 09.02.2022 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом! Будь- яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Підписуйтеся на сторінки в соціальних мережах:

Instagram

Facebook