Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

ТЕРМІН ТА ТЕРИТОРІЯ ДІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

ТЕРМІН ТА ТЕРИТОРІЯ ДІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення та з моменту його створення. Підкреслю, що для виникнення авторського права на твір, не потрібно здійснювати будь-яке його оформлення, зокрема реєстрацію. Але це зовсім не означає, що реєструвати авторське право на твір не потрібно. Нагадую, що про причини реєстрації авторського права на твір ви можете ознайомитися в статті «5 причин зареєструвати авторське право». Законодавствами різних країн встановлюються різні терміни дії авторського права, тому далі пропоную детальніше зупинитися на питаннях терміну та території дії авторського права згідно з  законодавством України та міжнародними нормами права.

Термін дії авторського права

За загальним правилом авторське право діє протягом  усього життя автора  і 70 років після його смерті (ч.2. ст.28 Закону України «Про авторське право і суміжні права»). Водночас термін дії авторського права після смерті автора відліковується з 1 січня року, який наступає за роком смерті автора.

Якщо твір створено у співавторстві, авторське право діє протягом життя співавторів і 70 років після смерті останнього співавтора.

Але існують винятки, наприклад, для творів, що оприлюднені анонімно або під псевдонімом, термін дії авторського права закінчується через 70 років після того, як твір було оприлюднено. За винятком, якщо псевдонім автора не викликає сумніву щодо його особи або якщо авторство твору, оприлюдненого анонімно або під псевдонімом, розкривається не пізніше ніж через 70 років після оприлюднення твору. У такому випадку застосовується термін дії авторського права протягом усього життя автора і 70 років після його смерті.

На випадок, якщо твір не публікувався за життя автора, але вперше опублікований протягом 30 років після смерті автора, авторське право на твір діятиме протягом 70 років від дати його правомірного опублікування.

Особисті немайнові права автора охороняються безстроково.

Територія дії авторського права

Авторське право розповсюджує свою дію на територію світу, на відміну від інших об’єктів інтелектуальної власності, наприклад, торговельних марок, права на які діють за територіальним  принципом (лише в країні реєстрації).

Україна є однією зі 179 країн-учасниць Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів. Це означає, що авторське право на твори, створені на території України, розповсюджує свою дію на 179 країн-учасниць Бернської конвенції (перелік країн-учасниць за посиланням).

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Що реєструвати: пісню чи альбом?

Реєстрація авторського права в США

Реєстрація авторського права на твір

Комп’ютерна програма як об’єкт авторського права. Реєстрація комп’ютерної програми

© Царик Олеся, 03.12.2021 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом, будь-яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Підписуйтеся на сторінки в соціальних мережах:

Instagram

Facebook