Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

УМОВИ НАБУТТЯ ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ПРОМИСЛОВОГО ЗРАЗКА

УМОВИ НАБУТТЯ ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ПРОМИСЛОВОГО ЗРАЗКА

Правова охорона надається промисловому зразку, який не суперечить публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі та відповідає критеріям охороноздатності. При цьому, промисловий зразок відповідає критеріям охороноздатності, якщо є новим і має індивідуальний характер. Умови набуття правової охорони промислового зразка врегульовані ст.5, 6 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки».

Новизна промислового зразка

Промисловий зразок визнається новим, якщо жоден ідентичний промисловий зразок не доведено до загального відома щодо:

  • зареєстрованого промислового зразка — до дати подання заявки до Національного органу інтелектуальної власності (далі – НОІВ) або, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету;
  • незареєстрованого промислового зразка — до дати, на яку промисловий зразок, щодо якого вимагається охорона, вперше був доведений до загального відома.

Промислові зразки вважаються ідентичними у разі, якщо їхні суттєві ознаки відрізняються лише незначними деталями.

У процесі встановлення новизни промислового зразка беруться до уваги будь-які відомості, що стали загальнодоступними до дати подання заявки, а якщо заявлено пріоритет, — до дати пріоритету, у тому числі зміст усіх раніше одержаних НОІВ заявок, крім тих, що на зазначену дату вважаються відкликаними, відкликані або щодо них НОІВ прийнято рішення про відмову в державній реєстрації промислового зразка і вичерпано можливості оскарження таких рішень.

Індивідуальність промислового зразка

Промисловий зразок визнається таким, що має індивідуальний характер, якщо загальне враження, яке він справляє на інформованого користувача, відрізняється від загального враження, яке справляє на такого користувача будь-який інший промисловий зразок, доведений до загального відома щодо:

  • зареєстрованого промислового зразка — до дати подання заявки до НОІВ або, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету;
  • незареєстрованого промислового зразка — до дати, на яку промисловий зразок, щодо якого вимагається охорона, вперше був доведений до загального відома.

Для оцінки індивідуального характеру береться до уваги ступінь свободи автора під час створення промислового зразка.

Доведення до загального відома

Зареєстрований промисловий зразок вважається доведеним до загального відома, якщо був опублікований у результаті здійснення державної реєстрації або з інших підстав, або був експонований на виставці, використаний у торгівлі або іншим чином оприлюднений, крім випадків, коли такі події не могли стати відомими під час звичайного провадження господарської діяльності у колах, що спеціалізуються у відповідній галузі і провадять свою діяльність на території України, до дати подання заявки до НОІВ або, якщо заявлено пріоритет, до дати пріоритету.

Незареєстрований промисловий зразок вважається доведеним до загального відома, якщо він був опублікований, експонований на виставці, використаний у торгівлі або в інший спосіб оприлюднений таким чином, що під час звичайного провадження господарської діяльності такі заходи з об’єктивних причин могли стати відомими у колах, що спеціалізуються у відповідній галузі і провадять свою діяльність на території України.

Не вважається доведеним до загального відома промисловий зразок, розкритий третій особі за явної чи неявної умови збереження конфіденційності.

Не можуть одержати правову охорону:

  • об’єкти, які мають нестійку форму (рідкі, газоподібні, сипучі та інші подібні речовини);
  • частина складеного виробу, яке є невидимою під час звичайного використання виробу. Навіть якщо така частина є результатом інтелектуальної, творчої діяльності в галузі художнього конструювання;
  • ознаки зовнішнього вигляду виробу, зумовлені виключно його технічними функціями;
  • ознаки зовнішнього вигляду виробу, розмір та форма якого мають бути точно відтворені для того, щоб один виріб був механічно з’єднаний з іншим виробом або розташований усередині, навколо чи навпроти іншого виробу таким чином, щоб кожен виріб міг виконувати свою функцію; дія зазначеного положення не поширюється на зовнішній вигляд виробів, призначених для множинного складання або з’єднання взаємозамінних виробів усередині модульної конструкції.

Для здійснення реєстрації промислового зразка або отримання консультації, зв’яжіться зі мною зручним для вас способом (за формою, Viber, Telegram, WhatsApp). Консультація з питань реєстрації промислового зразка – безкоштовна.

З іншими питаннями реєстрації промислового зразка, торговельної марки, авторського права ви можете ознайомитися в наступних статтях за посиланням:

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК?

ЩО ТАКЕ ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК?

ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПРОМИСЛОВОГО ЗРАЗКА

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Що реєструвати: пісню чи альбом?

ОБ’ЄКТИ АВТОРСЬКИХ ПРАВ, ЯКІ МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИ

5 ПРИЧИН ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ БЛОГЕРУ

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ?

Комп’ютерна програма як об’єкт авторського права. Реєстрація комп’ютерної програми

© Царик Олеся, 16.12.2021 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом! Будь- яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Підписуйтеся на сторінки в соціальних мережах:

Instagram

Facebook