Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

ТЕРИТОРІЯ ТА ТЕРМІН ДІЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

ТЕРИТОРІЯ ТА ТЕРМІН ДІЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

Права інтелектуальної власності, які виникають внаслідок реєстрації торговельної марки, обмежені територіально (принцип територіальності). Тобто, якщо заявка на реєстрацію торговельної марки подана в Національний орган інтелектуальної власності (далі- НОІВ/ Укрпатент) України, то виключні майнові права інтелектуальної власності, що виникнуть у заявника внаслідок реєстрації торговельної марки, поширюватимуться виключно на територію України. Заявник має право подати заявку на реєстрацію торговельної марки в інших країнах, але питання міжнародної реєстрації торговельної марки ми розглянемо більш детально в окремій публікації.

Термін дії свідоцтва на торговельну марку

Термін дії свідоцтва на торговельну марку на території України становить 10 років від дати подання заявки до НОІВ (відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» . Термін дії свідоцтва можна продовжити, подавши до НОІВ відповідне клопотання та сплативши збір. Станом на дату даної публікації розмір збору за продовження терміну дії свідоцтва на торговельну марку становить 12 000 грн за один клас (додатково за кожний клас понад один +1200 грн). Якщо власниками свідоцтва є кілька осіб, то за продовження строку дії свідоцтва на знак для товарів і послуг потрібно буде сплатити 130 відсотків (15 600 грн.).

Клопотання про продовження дії свідоцтва на торговельну марку та збір за продовження терміну дії свідоцтва мають надійти до НОІВ до кінця поточного періоду терміну дії свідоцтва за умови сплати збору протягом 6 останніх місяців. У разі несплати збору за продовження терміну його дії, дія свідоцтва припиняється.

Але колишній власник свідоцтва має право на повторну реєстрацію торговельної марки протягом 2 років після припинення дії свідоцтва. Також власник свідоцтва, дію якого припинено, має право надати згоду на реєстрацію заявленої торговельної марки комусь іншому.

Якщо торговельна марка не використовується на території України повністю або щодо частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг безперервно протягом 5 років від дати публікації відомостей про видачу свідоцтва або якщо використання торговельної марки призупинено з іншої дати на безперервний строк у 5 років, будь-яка особа має право звернутися до суду із заявою про дострокове припинення дії свідоцтва повністю або частково.

Статтю на тему «Торговельна марка -це… Реєстрація торговельної марки» читайте за посиланням.

Для здійснення реєстрації торговельної марки або отримання консультації, зв’яжіться зі мною.

© Царик Олеся, 02.08.2021 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом, будь-яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Instagram

Facebook