Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

Реєстрація авторського права на твір

Реєстрація авторського права на твір

Реєстрація авторського права на твір – це ефективний, простий та швидкий спосіб забезпечення захисту авторських прав.

Суб’єкт авторського права для засвідчення авторського права на твір (оприлюднений чи не оприлюднений), факту і дати опублікування твору у будь-який час протягом строку охорони авторського права може зареєструвати своє авторське право у Мінекономіки.

Про необхідність реєстрації авторського права на твір ми вже писали в статті «5 причин зареєструвати авторське право». Давайте тепер розглянемо порядок реєстрації авторського права та з’ясуємо перелік необхідних для реєстрації авторського права документів.

Порядок реєстрації авторського права

Реєстрація авторського права на твір умовно складається з таких етапів:

Підготовка заявки та документів на реєстрацію авторського права на твір

Заявка на реєстрацію авторського права на твір має установлену форму та заповнюється згідно вимог, що до неї ставляться. Заявка може подаватися як самим суб’єктом авторського права, так і його представником на підставі довіреності.

До заявки на реєстрацію авторського права на твір додаються: примірник твору, документ, що підтверджує перехід у спадщину майнового права автора (якщо заявка подається спадкоємцем автора), платіжний документ, що підтверджує сплату збору за підготовку до державної реєстрації авторського права на твір, платіжний документ, що підтверджує сплату збору за оформлення і видачу свідоцтва про державну реєстрацію авторського права на твір, документ, що підтверджує наявність пільг по сплаті збору, документ, що свідчить про факт і дату оприлюднення твору (за наявності), документ, що підтверджує повноваження довіреної особи (довіреність).

Залежно від того,  щодо якого об’єкта авторського права подано заявку на реєстрацію, примірник твору подається в такій матеріальній формі:

  • літературні твори  — в друкованому вигляді на паперовому або електронному носії;
  • комп’ютерні програми — у вигляді вихідного тексту (фрагментів вихідного тексту) програми в обсязі, необхідному для її ідентифікації. Заявник самостійно вирішує, які фрагменти вихідного тексту комп’ютерної програми передати на зберігання, та має право вилучати з поданих фрагментів вихідного тексту місця, які, на його думку, не слід висвітлювати;
  • музичні твори з текстом і без тексту — у вигляді нотного запису або звукозапису, а текст — у друкованому вигляді мовою оригіналу на паперовому або електронному носії;
  • драматичні, музично-драматичні твори, пантоміми, хореографічні та інші твори, створені для сценічного показу, та їх постановки, а також сценічні обробки літературних письмових творів і обробки фольклору, придатні для сценічного показу, — у вигляді відеозапису, малюнків або в друкованому вигляді мовою оригіналу на паперовому або електронному носії;
  • аудіовізуальні твори – на електронному носії;
  • твори образотворчого мистецтва, фотографічні твори, ілюстрації, карти, плани, креслення, ескізи — у вигляді фотографій або слайдів чи на електронному носії, або у вигляді копій на паперовому носії;
  • твори архітектури — у вигляді фотографій чи у вигляді копій креслень проекту,  фотографій або слайдів моделей збудованих будівель і споруд на електронному носії чи у вигляді копій на паперовому носії.

Розгляд заявки Мінекономіки та  державна реєстрація

Заявка про реєстрацію авторського права на твір, приймається до розгляду після одержання Мінекономіки документів, що ми згадували вище, згідно пунктів 6 і 7 «Порядку державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір», затвердженого Постановою КМУ № 1756 від 27 грудня 2001 р. (далі – Порядок).

Уся процедура реєстрації авторського права на твір займає від 2 до 3 календарних місяців із дати надходження до Мінекономіки правильно оформлених документів заявки.

Публікація відомостей, видача свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір

Якщо заявка відповідає вимогам Порядку, заявнику надсилається відповідне рішення про реєстрацію.

На підставі рішення про реєстрацію авторського права на твір та за наявності документа про сплату державного мита за видачу свідоцтва, відомості про реєстрацію авторського права на твір заносяться до Державного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір.

Після здійснення реєстрації Мінекономіки публікує в своєму офіційному відомості про реєстрацію авторського права на твір.

Видача свідоцтва здійснюється Мінекономіки у місячний строк від дати реєстрації.

Для реєстрації авторського права на твір (договір), зв’яжіться зі мною за посиланням.

© Царик Олеся, 12.10.2020 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом, будь-яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!