Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

Що реєструвати: пісню чи альбом?

Що реєструвати: пісню чи альбом?

У даній статті ми з’ясуємо питанням, яке часто виникає в авторів музичних творів, що створюють значну кількість пісень, —  що реєструвати: пісню чи альбом?

Реєстрація пісні чи альбому за своєю процедурою аналогічні. Відмінність полягає лише в заповненні інформації в заявці на реєстрацію авторського права на твір та в наслідках, що виникають в результаті реєстрації пісні або альбому. Більш детально про процедуру реєстрації ви можете ознайомитися в публікації «Реєстрація авторського права на твір».

Реєстрація пісні

Пісня – це музичний твір з текстом, створений у результаті інтелектуальної, творчої діяльності автора. Під час реєстрації авторського права на пісню зазначаються такі дані: вид твору, назва пісні, дата створення пісні тощо; до заявки також подається примірник пісні (текст та аудіозапис) на електронному носії.

Вид твору, при реєстрації пісні – це музичний твір з текстом. Назва пісні може бути повною, скороченою, альтернативною. Дата створення пісні – дата остаточного завершення роботи над музичним твором.

Таким чином, подавши заявку на реєстрацію авторського права на пісню, ви отримаєте свідоцтво, яким встановлюватиметься та підтверджуватиметься факт створення конкретного твору – пісні з визначеною назвою на конкретну дату. Електронний примірник пісні депонується (зберігається) в організації, що здійснює реєстрацію авторського права на твір (наразі – Укрпатент) протягом строку охорони авторських прав на твір.

У результаті реєстрації авторського права на пісню ви отримаєте переваги, про які більш детально можна ознайомитися в нашій статті «5 причин зареєструвати авторське право», яка допоможе вам прийняти рішення про необхідність реєстрації твору, особливо в умовах вільного розповсюдження інформації в мережі Інтернет. А на випадок виникнення спірної ситуації про авторство на пісню чи незаконне використання пісні в мережі Інтернет, ви з легкістю, за допомогою свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір, зможете підтвердити факт створення пісні на певну дату та засвідчити авторство. Адже вся суть спору про авторство зводиться до того, що кожна сторона доводить, що створила твір раніше.

Реєстрація альбому

Альбом (музичний альбом) – складений твір, збірник пісень, розташованих у певному порядку, об’єднаних під однією назвою. При реєстрації авторського права на альбом, зазначаються такі дані: вид твору, назва альбому, дата створення альбому та інші дані, до заявки подається примірник альбому (збірка пісень) на електронному носії.

Вид твору при реєстрації альбому – це музичний альбом, складений твір. Назва альбому також може бути повною, скороченою, альтернативною. Дата створення альбому – дата остаточного завершення роботи над альбомом. До складу альбому може бути включено будь-яку кількість пісень.

Таким чином, при реєстрації авторського права на альбом, ви отримаєте свідоцтво, яким встановлюватиметься та підтверджуватиметься факт створення складеного твору – альбому (збірки пісень) з визначеною назвою на конкретну дату. Водночас, дати створення пісень та назви кожної пісні, що включені до альбому, не буде зазначено у свідоцтві й заявці про реєстрацію авторського права на альбом, оскільки реєструється саме складений твір – альбом.

Для прикладу, якщо ви візьмете ті ж самі пісні, розташуєте їх в іншому порядку та вигадаєте іншу назву альбому, то в результаті складений твір буде вже інший. Ви також можете зареєструвати такий альбом, але кожна з пісень, що буде включена до альбому, все одно залишиться без підтвердження дати створення пісні та засвідчення авторства.

Пісня чи альбом?

Отже, зареєструвавши альбом, до складу якого, включено декілька пісень, ви не зможете за допомогою свідоцтва про реєстрацію авторського права на альбом підтвердити дату створення кожної з пісень та засвідчити авторство на кожну пісню, якщо виникне спір про авторство на конкретну пісню, що увійшла до складу альбому.

Маючи свідоцтво про реєстрацію авторських прав на альбом (без попередньої реєстрації авторських прав на кожну окрему пісню), ви не зможете захистити свої права в мережі Інтернет. Так, виявивши в мережі Інтернет на будь-якому ресурсі (сайті) незаконне розповсюдження своєї пісні, ви маєте право звернутися до власника сайту із заявою про припинення порушення. При такому зверненні Інтернет-ресурси запитують документальне підтвердження належності майнових авторських прав на пісню. Цікаво, який документ ви будете надавати на підтвердження авторських прав на пісню, якщо зареєстрували альбом?

Інша справа, якщо ви вже зареєстрували пісні, а потім, з метою захисту авторських прав на оригінальну назву альбому, вирішили зареєструвати альбом, як складений твір. У результаті таких дій кожна окрема ваша пісня вже зареєстрована і ви маєте незаперечний доказ, що встановлює дату створення кожної окремої пісні та засвідчує авторство, – свідоцтво про реєстрацію авторського права на музичний твір (пісню). Також ви маєте свідоцтво про реєстрацію авторських прав на альбом та впевнені в наявності доказів, що встановлюють дату створення альбому та засвідчують авторство  на його оригінальну назву.

В іншому випадку, реєструвати альбом без реєстрації кожної окремої пісні, тим паче, якщо пісні створені в різні дати та під різними назвами, – не рекомендую. Це просто марна трата коштів, оскільки в результаті такої реєстрації жодних доказів, які могли б встановити дату створення конкретної пісні та засвідчити її авторство, ви не отримаєте.

P.S.

Звісно, вибір, що саме реєструвати: пісню чи альбом, — залишається за вами. Я можу надати поради та рекомендації, що краще зареєструвати: пісню чи альбом, щоб на 100% бути впевненим, що ваші дії з реєстрації та витрати на це не будуть даремними. А результат реєстрації – свідоцтво, допоможе з легкістю вирішити спори, пов’язані з порушенням авторських прав.

Для встановлення необхідності реєстрації щодо кожного конкретного об’єкту авторського права  необхідно отримати консультацію вашого юриста з авторських прав. Тому, будь ласка, телефонуйте, пишіть, допоможу визначитися з усіма питаннями реєстрації авторських прав на твори.

© Царик Олеся, 27.01.2021 рік

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом, будь-яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Instagram

Facebook