Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ?

Як зареєструвати торговельну марку?

Перед тим, як приступити до процедури реєстрації торговельної марки, необхідно визначити, до якого класу товарів та послуг належить ваше позначення (назва, логотип). Із цим питанням допоможе Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків (далі – МКТП). Після цього необхідно здійснити попередній пошук позначення, що планується до реєстрації, на тотожність та схожість з уже зареєстрованими торговельними марками та поданими на реєстрацію. Після виконання цих етапів та при отриманні позитивних результатів попереднього пошуку можемо приступати до процедури реєстрації торговельної марки. Пропоную детально розглянути питання, як зареєструвати торговельну марку.

Заявка на реєстрацію торговельної марки

Для реєстрації торговельної марки необхідно подати до Національного органу інтелектуальної власності (далі – НОІВ/ Укрпатент) заявку. Заявка може подаватися в паперовій або електронній формі. Наразі я подаю всі заявки в електронній формі, оскільки електронний документообіг не лише дозволяє вам зекономити 20% на офіційних платежах (зборах), а й значно скоротити час для отримання свідоцтва про реєстрацію торговельної марки.

Так, за заявками, поданими в електронній формі, здійснюється електронне діловодство, а ідентифікація заявника (представника / довіреної особи заявника) здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Заявка про реєстрацію торговельної марки складається українською мовою та повинна стосуватися лише однієї торговельної марки.

Заявка про реєстрацію торговельної марки повинна містити:

 • заяву про реєстрацію торговельної марки;
 • зображення позначення, що заявляється;
 • перелік товарів і послуг, для яких заявник просить зареєструвати торговельну марку, згрупованих за МКТП;
 • у заяві про реєстрацію торговельної марки необхідно вказати заявника (заявників) та його адресу;
 • якщо подається заява про реєстрацію колективної торговельної марки, то про це робиться відповідна відмітка та наводиться перелік осіб, які мають право використовувати таку торговельну марку. До заяви про реєстрацію колективної торговельної марки також додається документ, що визначає умови її використання;
 • якщо ви хочете зареєструвати кольорову торговельну марку, то в заяві зазначається колір чи поєднання кольорів, охорону яких ви просите. У заявці необхідно подати кольорові зображення торговельної марки. Якщо позначення, що заявляється, є кольором як таким, надати приклади використання торговельної марки.

Збір за реєстрацію торговельної марки

За подання заявки на реєстрацію торговельної марки необхідно сплатити збір. Розмір збору за подання заявки на реєстрацію торговельної марки може бути різним та залежить від таких факторів:

 • кількість заявників;
 • кількість класів МКТП, якими охоплюються зазначені в заявці товари і послуги;
 • колір позначення;
 • термін реєстрації торговельної марки.

Експертиза

Після подання заявки НОІВ проводить експертизу. Експертиза заявки на реєстрацію торговельної марки складається з таких етапів:

 • встановлення дати подання заявки;
 • експертиза заявки за формальними ознаками;
 • експертиза заявки по суті позначення, що заявлено на реєстрацію як знак.

Результати експертизи заявки відображаються в обґрунтованому висновку експертизи, що набирає чинності з дня затвердження його НОІВ.

Видача свідоцтва про реєстрацію торговельної марки

На підставі висновку НОІВ приймає рішення про реєстрацію торговельної марки для всіх зазначених у заявці товарів і послуг або про відмову в реєстрації торговельної марки для всіх зазначених у заявці товарів і послуг, або про реєстрацію торговельної марки щодо частини зазначених у заявці товарів і послуг.

На підставі рішення про реєстрацію торговельної марки та за наявності документів про сплату держмита за видачу свідоцтва і збору за публікацію про видачу свідоцтва здійснюється публікація в Бюлетені відомостей про видачу свідоцтва. Одночасно з публікацією відомостей про видачу свідоцтва НОІВ здійснює державну реєстрацію торговельної марки, для чого вносить до Реєстру відповідні відомості.

Свідоцтво видається НОІВ у місячний строк після державної реєстрації торговельної марки.

Консультація щодо реєстрації торговельної марки – безкоштовна Зв’яжіться зі мною зручним для вас способом (за формою, Viber, Telegram, WhatsApp).

Про інші питання реєстрації торговельної марки:

НАВІЩО РЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ?

ПРИСКОРЕНА ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

ПРАВА, ЩО НАДАЄ СВІДОЦТВО НА ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ

ТЕРИТОРІЯ ТА ТЕРМІН ДІЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

ЗНИЖКА 20 % НА РЕЄСТРАЦІЮ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

Реєстрація торговельної марки

© Царик Олеся, 02.11.2021 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом, будь-яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Instagram

Facebook