Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок

Наш менеджер зв'яжеться з Вами через 15 хвилин

ЩО ТАКЕ ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК?

ЩО ТАКЕ ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК?

«Зустрічають по одягу, а по розуму проводжають»… Так і з речами. Споживач, обираючи гаджет, одяг, меблі, автомобіль та ін., насамперед оцінює його зовнішній вигляд, а вже потім вивчає його якісні чи технічні характеристики. Тобто, першочерговим критерієм для вибору споживачем майже будь-якої речі є її зовнішній вигляд, дизайн.

Новий унікальний, індивідуальний дизайн речі є об’єктом інтелектуальної власності та може захищатися як промисловий зразок.

Промисловий зразок – це результат творчої, інтелектуальної діяльності людини в галузі художнього конструювання. Промисловий зразок охороняє лише зовнішній вигляд – дизайн об’єкту, його естетику. Функціональна частина виробу водночас не є об’єктом захисту промислового зразка. Тобто,  промисловим зразком може бути зовнішній вигляд виробу або його частини, що визначається, зокрема, лініями, контурами, кольором, формою, текстурою та/або матеріалом виробу, та/або його оздобленням.

Охорона промислового зразка

Для того, щоб отримати охорону, промисловий зразок не повинен суперечити публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі та повинен відповідати критеріям охороноздатності (тобто бути новим і мати індивідуальний характер).

Для того, щоб захистити унікальність дизайну, потрібно заздалегідь подбати про питання захисту об’єкту як промислового зразка.

Промисловий зразок може одержати правову охорону як:

  1. зареєстрований промисловий зразок, якщо його зареєстровано згідно з Законом України «Про охорону прав на промислові зразки» (далі – Закон), або якщо йому надано правову охорону в Україні на підставі міжнародної реєстрації;
  2. незареєстрований промисловий зразок, якщо його доведено до загального відома, тобто, якщо він був опублікований, експонований на виставці, використаний у торгівлі або оприлюднений в інший спосіб.

Переваги зареєстрованого промислового зразка

Перевагою зареєстрованого промислового зразка, на відміну від незареєстрованого, є термін дії прав інтелектуальної власності.

Термін чинності майнових прав на зареєстрований промисловий зразок становить 5 років від дати подання заявки та може подовжуватися за клопотанням власника на один або більше п’ятирічних строків (за умови сплати збору). Загальний термін чинності майнових прав на зареєстрований промисловий зразок не може становити більш як 25 років від дати подання заявки.

Термін правової ж охорони незареєстрованого промислового зразка становить 3 роки від дати його доведення до загального відома на території України.

Реєстрація промислового зразка забезпечить охорону вашої майнової інтелектуальної власності, дозволить збільшити цінність вашого товару та підвищити лояльність ваших клієнтів.

Отже, якщо ви створюєте нові індивідуальні дизайни та хочете захистити їх унікальність, реєстрація промислового зразка – це вірне рішення.

Для реєстрації промислового зразка зв’яжіться зі мною зручним для вас способом (за формою, Viber, Telegram, WhatsApp). Консультація з питань реєстрації промислового зразка – безкоштовна.

 

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

Що реєструвати: пісню чи альбом?

ОБ’ЄКТИ АВТОРСЬКИХ ПРАВ, ЯКІ МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИ

5 ПРИЧИН ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ БЛОГЕРУ

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ?

Комп’ютерна програма як об’єкт авторського права. Реєстрація комп’ютерної програми

© Царик Олеся, 13.12.2021 рік.

Використання опублікованих текстів захищено авторським правом, будь- яке відтворення чи використання без дозволу правовласника сайту заборонено!

Підписуйтеся на сторінки в соціальних мережах:

Instagram

Facebook